Fotovoltaické elektrárny
pro rodinné domy

Začněte šetřit co nejdříve!

Proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu?

ZASADY-ASOCIACE

Ušetříte až 80% ročně

Díky fotovoltaickému systému ušetříte až 80% ročně na energiích

Dotace od státu

Zajistíme Vám dotaci až 50 % z programu Nová Zelená Úsporám

Získáte soběstačnost

Přiblížíte se k energetické soběstačnosti

Jak vypadá realizace fotovoltaiky?

1. Zkonzultujeme

2. Naměříme

3. Zrealizujeme

4. Poté už jen šetříte

Vše budete mít vždy po ruce díky naší aplikaci!

Proč fotovoltaiku od nás?

Kvalita

 Zakládáme si na kvalitně odvedené práci a prověřených komponentech

Na klíč

Navrhneme sestavu podle vašich potřeb a postaráme se o vše od A do Z 

Dotace

Zařídíme dotace pro domovy i firmy. Máme 100% úspěšnost.

24/7 dohled

Díky naší servisní lince nikdy nebudete v nouzi

Spokojenost

Vaše spokojenost je pro nás to první co nás zajímá

0 +
Počet realizací v Jihomoravském kraji
0 +
Zaměstnanců
0 +
Let zkušeností v oboru

Zdarma vypracujeme nabídku

Chtěli byste fotovoltaickou elektrárnu na Váš dům?

Naše poslední realizace

Recenze od zákazníků

Musím se přidat ke všem kladným hodnocením firmy jako další velmi spokojený zákazník. Super jednání od prvního kontaktu s p. Hochmanem( v sobotu na střeše), dále s jeho manželkou až po rychlou realizaci jejich perfektní partou. Měl jsem prostě štěstí, vzhledem na několik předražených nabídek místních zhotovitelů, na Firmu s velkým F. Mnohokrát jim alespoň touto cestou dodatečně děkuji
profile-icon-design
Ladislav Kašpar
Recenze z Google
Firmu Helektros mohu doporučit pro její neobvykle vysokou úroveň poskytovaných služeb. Vše proběhlo nesmírně hladce, fáze před realizací, realizace (perfektní montážní parta) i servis po realizaci. Oceňuji trpělivost pana Hochmana i jeho paní, s níž mi pomohli se záležitostmi, týkající se dotace a vysvětlení všech technických otázek. Děkuji všem prima lidem z Helektrosu!
profile-icon-design
Jan Trnavský
Recenze z Google
Tímto bych chtěl poděkovat a také doporučit firmu Helektros, Vladimír Hochman za realizaci FVE! Provedení rychlé na 100% hned funkční. Čekal jsem úsporu na léto , ale i v těchto slunných dnech jsem soběstačný a dokonce více než půl dne prodávám elektřinu za spotové ceny. Při dnešních cenách za elektřinu, nemůžu jinak než jen opravdu doporučit všem kdo nad FVE přemýšlí.
profile-icon-design
Jakub H.
Recenze z Refsite

Získejte nacenění zdarma ihned!

Chcete nám k požadavku něco připsat?

Servis a údržba

Provádíme základní i rozšířenou údržbu o vaši FVE 

Základní servisní úkony : 

  • Kontrola montáže a uchycení jednotlivých komponentů
  • Dotažení proudových spojů a namáhaných částí
  • Vyčistění rozváděčů a střídačů
  • Měření izolačních stavů AC/DC, kontrola kabeláže
  • Kontrola pojistek, jističů a přepěťových ochran
thermo kamera

Naše ocenění

ZASADY-ASOCIACE

Stavíme dle zásad

Jsme s hrdostí členy spolku Solární asociace. Náš tým klade velký důraz na zásady a transparentnost v každé fázi spolupráce, abychom zajistili vzájemnou spokojenost. Prioritou je pro nás dodávka výrobků nejvyšší kvality a neustálý rozvoj a inovace v rámci fotovoltaického průmyslu.

Cech akumulace fotovoltaiky

Caft

Mimo jiné se hlásíme k členství v Cechu akumulace a fotovoltaiky (CAFT), renomovaném spolku odborníků ve fotovoltaice. CAFT spojuje firmy vedoucí transformaci energetiky, včetně výrobních, velkoobchodních a instalačních společností. Díky tomuto členství se aktivně podílíme na tvarování regulací a finančních nástrojů ve spolupráci se státní správou. Ještě významnější je, že CAFT je základním kamenem Komory obnovitelných zdrojů energie v ČR.

Časté dotazy

Je to zařízení (často označované jako FVE), které dokáže pro vaši domácnost nebo provozovnu vyrábět elektřinu ze slunečního záření.

FVE vyrábí elektřinu ze slunečních paprsků, které dopadají na solární panely na vaší střeše. Vyrobený stejnosměrný proud pak střídač promění na střídavý, který následně pošle do elektrických zásuvek ve vašem objektu. V České republice taková elektrárna vyrobí ročně 1 000 x více energie, než jaký je její instalovaný výkon. Pokud tedy budete mít na střeše instalovaný výkon 6 kWp, vyrobíte za rok zhruba 6 000 kWh elektrické energie. 

Jedná se o jednotku, která označuje nominální výkon fotovoltaického panelů nebo celé elektrárny. Tato jednotka ukazuje, jak velký výkon je fotovoltaický panel schopen poskytnout při přesně specifikovaných, ideálních podmínkách.

Často se stává, že většinu vyrobené energie nestihnete spotřebovat v době, kdy ji elektrárna právě vyrábí. Proto je důležité a také vhodné vybrat vhodný způsob akumulace. Ve většině případů se využívá baterie, ale můžete ji také využít na ohřátí vody v bojleru. Zbylou nevyužitou energii můžete prodat prostřednictvím řady firem, které se odkupem energie zabývají.

Tato elektrárna je vhodná pro každého, kdo v ní vidí přínos pro přírodu, pro sebe i pro svou peněženku a má vhodnou nemovitost k jejímu umístění (což můžeme už zhodnotit zdarma společně).

Především je důležitý stav střechy a také možnost vhodného umístění panelů na ni. Také by neměla být něčím stíněná – stromy, okolní stavby apod. Vzhledem k tomu, že panely budou na střeše desítky let, je důležitý stav krovu a střešní konstrukce. Důležitá je také světová orientace střechy. Pokud se týká umístění technologie-baterie, střídač a další komponenty, je dobré mít vhodnou místnost. Důležitý je tak stav hlavního domovního rozvaděče. – Pro zjištění možnosti instalace kontaktujte našeho obchodního zástupce.

Vzhledem k tomu, že by FVE měla sloužit několik desítek let, je nutno brát zřetel na použitou technologii, která tyto požadavky bude splňovat. Nabízíme moderní a značkové komponenty a zároveň na ně poskytujeme nadstandardní záruky. Např. záruka na výkon panelů je 25 let a jejich životnost se předpokládá ještě vyšší.

Získání dotací vám nejen zajistíme, máme 100% úspěšnost při získávání dotací

Stále váháte?

Ozvěte se nám s vašimi otázkami. Jsme tu pro vás a poskytneme vám všechny potřebné informace.